SERVER ÇÖZÜMLERİ imageSERVER ÇÖZÜMLERİ image
Firmaların sahip oldukları en önemli varlıklardan birisi kurumsal  verileridir. İster 5 PC ister yüzlerce PC  ve sunucudan ibaret olsun kurum çalışanlarının bilgiye sürekli erişimi ve yeni verilerin sisteme zamanında ve  hızlı olarak işlenebilmesi  önemlidir. Yapılan sunucu yatırımlarının firmanın  büyüme stratejileri  ile uyumlu olarak geliştirilebilmesine uygun yapıda  olmalıdır.

Probitek Bilişim Hizmetleri sunucu çözümlerinde uluslararası markalara sahip ürünler kullanmaktadır. IBM, HPE, DELL ürünleri ile firmanın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en iyi fiyat / performans çizgisine sahip ürünlerle Sunucu ihtiyaçlarınıza özel projelendirme yapılmaktadır.
Giriş seviyesi Workgroup Sunuculardan Cluster, Rack  çözümler, yüksek  erişilebilirlik çözümlerine kadar geniş bir yelpazede  projelendirme, uygulama ve destek hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Firma olarak sunucu  kurulumu  konusunda sahip olduğu birikimi müşterisi ile paylaşmaktadır.  Şirketinizin sunucu ihtiyaçlarına göre Microsoft Server ürünlerinin güncel kurulumlarını ve bunların üzerine WEB / DNS /  FTP / MAIL / NAS / SAN sunucu kurulumu ve  konfigürasyonu yapmaktayız. Kurduğumuz sunucular için sizlere konusunda uzman kadromuz  ile teknik  destek sunmaktayız.

Server (Sunucu)  Projelerimiz;
Firmanızın istekleri  doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz  sistem analizinden sonra size en uygun Server teklifini sunuyoruz. Genellikle projelerimiz aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır.

 • Veri analizinizi  gerçekleştiriyoruz.
 • Size en uygun Server modelini öneriyoruz.
 • Tüm Server ve Network sisteminizi güvenlik altına alıyoruz.
 • Risk analizlerinizi gerçekleştirip, çalışmalarınızda en  küçük aksaklık  olmayacak şekilde firmanıza en uygun Server kurulum ve  yapılandırmasını gerçekleştiriyoruz.
 • Firma kullanıcılarının hepsini denetim altına alıyoruz.
 • Tüm ağınızı virüs, hacker saldırıları, spam mailler,  worm, grayware,  malware saldırılarına karşı koruyoruz. Pishing denilen  banka, kamu veya özel ve  güvenilir yerlerden gelmiş gibi görünen ancak  şifrelerinizi çalmaya yönelik  saldırılara karşı sisteminizi ileri düzey koruma altına alıyoruz.
 • Birden fazla internet bağlantınız varsa bu bağlantıları  birbirlerinin  yedeği olarak verebilir, çalışanlarınıza (kişiler yada  gruplar) bandwith  tanımlayarak onların interneti belirlenen sınırlar  içinde kullanmalarını, download  etmelerini engellemeyi sağlıyoruz.
 • İstekleriniz doğrultusunda çalışanlarınızın msn, yahoo,  skype  programlarına erişimlerini engelleyebilir yada istediğiniz  belirli grup yada  kişilere bu hakları verebiliriz. Şirketinizdeki tüm  çalışanların yasal suçlar işleyen  veya virüs dağıtan tüm sitelere  girmelerini engelleyebiliriz.
 • Farklı yerlerdeki şubelerinizi VPN yada SSL VPN ile aynı çatı altında  bağlantı yaparak bağlayabiliriz.
 • Sisteminizden gönderilen tüm mailleri, tüm msn, yahoo  görüşmelerini  görebilir, loglarını tutabilir, arşivleyebilir, belli  kelimeleri bu arşivde  aratabilirsiniz.
 • Sisteminizin geçmişe ait kayıtlarını, loğlarını, Network  durumunuzu  görebilir, periyodik olarak sizde mail atmasını  düzenleyebilir, grafiksel  olarak gelişmiş raporlar alabilirsiniz.
 • Kurduğumuz sistemlerin sonucunda kendi e-ticaret  altyapınız hazır  olacağından ticari faaliyetlerinizi internet üzerinden dünyaya kendi Serveriniz  içinde ve tamamen kendi bünyenizde  barındırarak gerçekleştirebilirsiniz.  Profesyonel çalışmanın her zaman  getirisi yüksektir.